Copyright
danışmanlık, ajans, danışma ajansı, danışmanlık firmaları, danışmanlık şirketi, iş geliştirme ajansı, başarılı ajans, profesyonel danışmanlık, e-ticaret danışmanlığı, sosyal medya danışmanlığı, satış danışmanlığı, pazarlama danışmanlığı, web tasarım ajansı, aydın web tasarım, web sitesi, web sitesi tasarımı, web tasarım fiyatları, kurumsal web tasarım, web tasarım firmaları, internet sitesi, profesyonel web tasarım, sosyal medya, sosyal medya ajansı, en iyi sosyal medya ajansı, sosyal medya eğitimi, sosyal medya ajansları, sosyal medya eğitimi, sosyal medya danışmanlığı, dijital pazarlama, dijital pazarlama ajansı, seo ajansı, seo fiyatları, pazarlama stratejileri, pazarlama teknikleri, satışı arttırmak, dijital pazarlama uzmanı, adwords ajansı, adwords uzmanı, dijital reklamcılık, mobil uygulama, mobil uygulama yaptırma, app store uygulama, android uygulama, uygulama yaptır, aydında mobil uygulama, bodrum mobil uygulama, mobil uygulama yaptır. avukat, avukat siteleri, söke avukatları, sökede avukat, aydın avukatları, aydında avukat, en iyi avukat, kuşadası avukat, sağlık avukatları, sağlık hukuku, turizm avukatı, mehmet yusuf dağ, avukatlar, en iyi avukatlar, en iyi boşanma avukatı, en iyi ceza avukatı, aydının en iyi avukatı, telif hakkı avukatı, aydında hukuk bürosu, söke, kuşadası, aydın, nazilli, eşek sütü sabunu, eşek sütlü sabun, güneş yağı, incir çekirdeği yağı, nar çekirdeği yağı, Yabani Enginar, Maydanoz Yağı, göğüs bakım yağı, saç bakım yağı, nar çekirdeği kremi, nar çekirdeği, hatice teyze,

VD ve VOD Sistemleri

Çeliğin deoksidasyonu

VD sisteminde, pota ocağı işleminden geçmiş döküm pota içinde kapalı bir çelik konststrüksiyon hazneye konur ve bu haznede vacüm oluşturulur. Bu işlem süresinde debi kontrollü olarak gaz (AR) karıştırma yapılır. Bazı VD lerde oksijen enjecte ve malzeme besleme de yapılmaktadır.

VOD (Vacüm oksijen karbon giderme) belli başlı olarak paslanmaz çelik yapımında kullanılır. Bu ünite esas olarak VD sistemine benzer olup oksijen enjekte, malzeme besleme (alaşım elementleri va curuf yapıcılar), gaz karıştırma gibi donanımları mevcuttur.Vacüm şartlarında düşük CO basıncı nedeniyle çelikteki karbon seviyesinin çok fazla düşürülebilmektedir.

VD ve VOD Sistemlerinin Avantajları

  • Su kirliliği yoktur
  • Egzoz gazındaki toz konsantrasyonu <5 mg / m 3
  • Azaltılmış sera gazı emisyonunun küresel çelik sektörü gereksinimi, buhar ejektörleri yerine kuru pompalama teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilmiştir.
TOP