Copyright
danışmanlık, ajans, danışma ajansı, danışmanlık firmaları, danışmanlık şirketi, iş geliştirme ajansı, başarılı ajans, profesyonel danışmanlık, e-ticaret danışmanlığı, sosyal medya danışmanlığı, satış danışmanlığı, pazarlama danışmanlığı, web tasarım ajansı, aydın web tasarım, web sitesi, web sitesi tasarımı, web tasarım fiyatları, kurumsal web tasarım, web tasarım firmaları, internet sitesi, profesyonel web tasarım, sosyal medya, sosyal medya ajansı, en iyi sosyal medya ajansı, sosyal medya eğitimi, sosyal medya ajansları, sosyal medya eğitimi, sosyal medya danışmanlığı, dijital pazarlama, dijital pazarlama ajansı, seo ajansı, seo fiyatları, pazarlama stratejileri, pazarlama teknikleri, satışı arttırmak, dijital pazarlama uzmanı, adwords ajansı, adwords uzmanı, dijital reklamcılık, mobil uygulama, mobil uygulama yaptırma, app store uygulama, android uygulama, uygulama yaptır, aydında mobil uygulama, bodrum mobil uygulama, mobil uygulama yaptır. avukat, avukat siteleri, söke avukatları, sökede avukat, aydın avukatları, aydında avukat, en iyi avukat, kuşadası avukat, sağlık avukatları, sağlık hukuku, turizm avukatı, mehmet yusuf dağ, avukatlar, en iyi avukatlar, en iyi boşanma avukatı, en iyi ceza avukatı, aydının en iyi avukatı, telif hakkı avukatı, aydında hukuk bürosu, söke, kuşadası, aydın, nazilli, eşek sütü sabunu, eşek sütlü sabun, güneş yağı, incir çekirdeği yağı, nar çekirdeği yağı, Yabani Enginar, Maydanoz Yağı, göğüs bakım yağı, saç bakım yağı, nar çekirdeği kremi, nar çekirdeği, hatice teyze,

Pota Ocakları

Çeliğin deoksidasyonu

Pota ocakları, ergimiş çeliğin deoksidasyonu, alaşımlaması ve döküm sıcaklığına ısıtılması için kullanılan ikincil metalürjik işlem üniteleridir. Pota ocağı trafo gücü, tesisin üretim hızı, döküm tonajı, ürün kalitesi vs. bağlı olarak EAO döküm tonajına göre 0,15-0,20 MVA/ton aralığındadır.

Pota ocağı çalışırken, potadaki çeliğin kimyasal ve sıcaklık homojenizasyonu, cüruf-metal reaksiyonları ve inklüzyon giderme için pota tabanında bulunan geçirgen gaz tuğlasından gaz karıştırma yapılır.
Pota ocaklarında yapılan bir diğer uygulama da etkin deoksidasyon ve inklizyon şekil kontrolü için yapılan tel beslemedir.

Pota ocağında yapılan çalışma ikincil metal bilim işlemenin, refine etme, sıvı çelik sıcaklık derecesinin ayarlanması ve çeliğin kalitesini arttırma hedefi ile kimyasal kompozisyon gibi temel bir parçasıdır.

CTS Pota Ocaklarının Avantajları

  • Demir ön alaşımdan tasarruf
  • Enerjinin tasarrufu
  • Artan verimlilik
  • EAF’nin rafine zamanını azaltmaya
  • EAF’nin boşaltma sıcaklığını azaltmaya
  • Hassas sıcaklık derecesi kontrolü
  • Çeliğin temizliğini ve kapsamındakilerin çıkarılmasını arttırmakta
  • Kimyasal analiz için sıkı toleransları gerçekleştirmektedir
TOP